MENU

O JARMARKU


IX Jarmark Tumski 2–4 czerwca 2017

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Podczas zeszłorocznej, ósmej edycji Jarmarku Tumskiego, teren imprezy został podzielony na pięć stref. W ramach strefy handlowej pojawiły się różnorodne stoiska wystawców i handlarzy z całej Polski oraz stoiska gastronomiczne. Kolekcjonerska zgromadziła znanych hobbystów, antykwariuszy i kolekcjonerów, a trzecia – dziecięca – w swojej ofercie miała szeroki wachlarz atrakcji dla najmłodszych. W strefie sztuki zaprezentowana została sztuka płocka; zgromadzone zostały lokalne organizacje artystyczne, pozarządowe, środowisko malarzy płockich, literatów oraz gości spoza Płocka. Nowością była „strefa militaria”, w ramach której zaprezentowany został m.in. sprzęt militarny oraz odbyły się pokazy grup historycznych rekonstrukcyjnych.

Głównymi organizatorami VIII Jarmarku Tumskiego byli Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Partnerami byli Agencja Rewitalizacji Starówki, Książnica Płocka oraz Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Imprezę finansuje Urząd Miasta Płocka.

IX edycja Jarmarku Tumskiego odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017 roku.

Zapraszamy do Płocka!


ORGANIZATORZY
POKiS
Urząd Miasta Płocka
Muzeum Mazowieckie
PARTNERZY
Komenda_NZW
PUL
Weteran
Książnica Płocka
PLOT
ARS
Express_wieczorny
Tygodnik Płocki
Portal Płock
Dziennik Płocki
Radio Płock
Etnosystem
Multi TV
Teraz Gabin
Express Sochaczew
Sochaczewianin
Radio Sochaczew
Radio HIT
ESKA