MENU

O JARMARKU


XIII Jarmark Tumski 2021 r.

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Teren imprezy podzielony jest na pięć stref: handlową, gdzie pojawiają się różnorodne stoiska wystawców i handlarzy z całej Polski oraz stoiska gastronomiczne; kolekcjonerską, która gromadzi znanych hobbystów, antykwariuszy i kolekcjonerów; dziecięcą – ta zapewnia szeroki wachlarz atrakcji najmłodszym uczestnikom wydarzenia; strefę sztuki, gdzie prezentują się lokalni artyści, organizacje artystyczne i pozarządowe oraz goście spoza Płocka; strefa militarną – miejsce pokazów rekonstrukcji historycznych oraz pojazdów militarnych.

Głównymi organizatorami Jarmarku Tumskiego są Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Miasto Płock oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Partnerami byli Agencja Rewitalizacji Starówki, Książnica Płocka oraz Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna.

Informacje dotyczące XIII edycji imprezy podamy już wkrótce.

Zapraszamy do Płocka!


ORGANIZATORZY
POKiS
Urząd Miasta Płocka
Muzeum Mazowieckie
PARTNERZY
PLOT
PATRONI MEDIALNI
NBP
PSM-LW
Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
Express_wieczorny
Komenda_NZW
PUL
Weteran
Książnica Płocka
_
BUD MAT
RDC
Tygodnik Płocki
Portal Płock
Dziennik Płocki
Radio Płock
Etnosystem
Multi TV
Teraz Gabin
Teraz Gostynin
Express Sochaczew
Sochaczewianin
Radio Sochaczew
Radio HIT
POKiS
Urząd Miasta Płocka
PLOT
Muzeum Mazowieckie
Muzeum Żydów Mazowieckich
ESKA