MENU

O JARMARKU


XI Jarmark Tumski 2019 r.

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Podczas jubileuszowej dziesiątej edycji Jarmarku Tumskiego, teren imprezy został podzielony na pięć stref: handlową, gdzie pojawiły się różnorodne stoiska wystawców i handlarzy z całej Polski oraz stoiska gastronomiczne; kolekcjonerską, która zgromadziła znanych hobbystów, antykwariuszy i kolekcjonerów; dziecięcą – ta zapewniała szeroki wachlarz atrakcji najmłodszym uczestnikom wydarzenia; strefę sztuki, gdzie zaprezentowali się lokalni artyści, organizacje artystyczne i pozarządowe oraz goście spoza Płocka oraz strefa militaria – miejsce pokazów rekonstrukcji historycznych oraz pojazdów militarnych.

Głównymi organizatorami X Jarmarku Tumskiego byli Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Miasto Płock oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Partnerami byli Agencja Rewitalizacji Starówki, Książnica Płocka oraz Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna.

Informacje dotyczące XI edycji imprezy podamy już wkrótce.

Zapraszamy do Płocka!


ORGANIZATORZY
POKiS
Urząd Miasta Płocka
Muzeum Mazowieckie
PARTNERZY
Komenda_NZW
PUL
Weteran
Książnica Płocka
PLOT
ARS
PATRONI MEDIALNI
Tygodnik Płocki