MENU

O JARMARKU


XIV Jarmark Tumski 2022 r.

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Teren imprezy podzielony jest na cztery strefy: handlową, gdzie pojawiają się różnorodne stoiska wystawców i handlarzy z całej Polski oraz stoiska gastronomiczne; kolekcjonerską, która gromadzi znanych hobbystów, antykwariuszy i kolekcjonerów; dziecięcą – ta zapewnia szeroki wachlarz atrakcji najmłodszym uczestnikom wydarzenia; strefę historyczną – miejsce pokazów i rekonstrukcji historycznych oraz pojazdów i broni. 

XIV Jarmark Tumski odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”. XIV Jarmark Tumski współorganizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Ambasadorem Jarmarku Tumskiego jest Pan Bohdan Kowalczyk.

Informacje dotyczące XIV edycji imprezy podamy już wkrótce.

Zapraszamy do Płocka!


ORGANIZATORZY
POKiS
Urząd Miasta Płocka
Muzeum Mazowieckie
PARTNERZY
PLOT
PATRONI MEDIALNI
NBP
PSM-LW
Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
Express_wieczorny
Komenda_NZW
PUL
Weteran
Książnica Płocka
_
BUD MAT
RDC
Tygodnik Płocki
Portal Płock
Dziennik Płocki
Radio Płock
Etnosystem
Multi TV
Teraz Gabin
Teraz Gostynin
Express Sochaczew
Sochaczewianin
Radio Sochaczew
Radio HIT
POKiS
Urząd Miasta Płocka
PLOT
Muzeum Mazowieckie
Muzeum Żydów Mazowieckich
ESKA